Bokbusspersonal

Vi som jobbar på bokbussen


Vi är fem personer som jobbar på bokbussen. Kontakta oss gärna via telefon eller mail om du undrar över något eller om du vill beställa böcker. Vi tar gärna emot förslag på nya hållplatser om du vill att bokbussen ska stanna i närheten av ditt hem.

Telefon: Bokbussen 0481- 454 61
bokbussen@nybro.se

Kontaktpersoner

Therese Lundblad
Skolbibliotekarie för bokbussens skolor och ansvarig för verksamheten
Skoltur tisdag och torsdag.
Telefon: 0481-454 67
therese.lundblad@nybro.se 


Siv Nilsson
Kör i Nybro kommun på onsdag och torsdag, skoltur onsdag.
Telefon: 0481-454 76
siv.nilsson@nybro.se


Sten Torstensson
Kör i Nybro kommun på tisdag och onsdag, skoltur onsdag och torsdag.
Telefon 0481-454 66
sten.torstensson@nybro.se

 

Hanna Annerstedt
Kör skoltur tisdag och onsdag, förskoletur måndag.
0481-454 63
hanna.annerstedt@nybro.se

 

Anette Roos
Åker förskoletur måndag.
0481-454 69
anette.roos@nybro.se